7 GUNLUK PAKET TUR

İSTANBUL 1. GÜN
SULTANAHMET TURU

Sultanahmet turu mekanların çokluğu nedeniyle yoğun tur programlarımızdan bir tanesidir. Eski Osmanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olması nedeniyle içersinde çok önemli eserler bulundurmaktadır.
Turumuz sabah erken başlayacak olup, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Hipodrom meydanı, Yere Batan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Türk-İslam Eserleri Müzesi gezilecek mekanlar olarak sıralanmaktadır.
Topkapı Sarayı:
Turumzun başlangıcında; Dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun dört asır boyunca yönetim merkezi olan ve içersinde birçok tarihi eser barındıran Topkapı Sarayı gezilecek.
Ayasofya:
Turun bu bölümünde; Dünya kültür mirasının kalan en önemli birkaç eseri arasında yer alan Ayasofya gezilecek. Ayasofya Camii, Bizans döneminde kilise olarak kullanılmaktaydı, İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilip büyük onarımlardan geçirildi.
Yerebatan Sarnıcı:
Bizans döneminden sonra Osmanlı imparatorluğu’nun kullandığı sarnıç, Bizans döneminde yapılan sarnıçların içinde en büyüğü ve en güzelidir. Yere Batan sarnıcının mistik havası sizi büyüleyecektir.
Sultanahmet Camii:
Camiinin üzerinde işlenmiş olan çinilerin renginden dolayı “Mavi Camii” (Blue Mosque) olarak anılan ve Sultanahmet Camii, 17. yy sonrası Osmanlı camii yapıtları arasında en güzel olanlarından bir tanesidir.
Turumuz Eminönü

Hipodrom:
Şimdiki sade görünüşün aksine, bu mekan bir zamanlar dünyanın en gösterişli altın, gümüş ve mermerden yapılmış paha biçilemeyen heykeller ve anıtlar bulunmaktaydı. Roma ve Bizans imparatorlukları bu alanı süslemek için yarışmışlar ancak, Haçlı seferleri sırasında buraya gelenler gördükleri zenginlik ve güzellikten etkilenerek Kudüs’e gitmekten vazgeçip buraya yerleştiler ve her şeyi yağmaladılar.
Kapalı Çarşı:
Turun bu bölümünde tarihi kapalı çarşıda gezi ve alış veriş imkanına sahip olacaksınız. 3000’den fazla dükkanı ile Kapalı Çarşı, küçük bir şehri andırmaktadır. 15. yy dan kalma duvarların üzeri bir seri kubbe ile örtülmüş olup, sonradan gelişen sokakların da üzeri örtülmek suretiyle büyük bir labirenti andıran alış veriş merkezine döndürülmüştür.

Kapalı Çarşı turu ile İstanbul tarih turumuz son bulmuş
İSTANBUL 2. GÜN

ANADOLU VE ASYA YAKASI BOĞAZ TURU

Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük Boğaz Tur’u için konakladığınız otelden sizi alıyoruz.
 
Tur paketimizin içerisinde;
Boğaz Tur’u
Mısır Çarşısı
Beylerbeyi Sarayı
Çamlıca Tepesi yer almaktadır.

Size ozel hazirladigimiz turun bitiminde sizi tekrar otelinize birakiyoruz.Tur’un bitis saati yaklasik olarak 17:00 ‘de dir.

*Pazartesi günleri Beylerbeyi Sarayı, Çarsamba günleri Rumeli Hisarı ve Pazar günleri Mısır Çarşısı kapalı olduğundan dolayı yine turumuza Yıldız Parkı ve Yıldız Porselen Fabrikası gezileriyle devam etmekteyiz.

TRABZON  3. 4. 5. 6 GÜN
Trabzon a varış  ve Tarbzaonda belirtilen otele yerleşme. Daha sonra Trabzon da eşsiz yerleri gezme.  
  
AYDER YAYLASI- AŞAĞI VE YUKARI KAVRON YAYLALARI-RİZE 
Yayla havasında zinde bir şekilde uyanıp yapacağımız kahvaltının ardından minibüslere biniyoruz.Bir saatlik yolculuk sonrasında 1800 m yüksekteki Asağı Kavron ve ardından 2300 m yükseklikte olan yukarı Kavron Yaylalarına çıkıyoruz. Yaylada alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında geri dönüyoruz ve Ardeşen, Çayeli üzerinden Rize’ye ulaşıyoruz. Rize Kalesi ve meşhur Rize bezlerinin üretildiği atölyelerde vereceğimiz alış-veriş molası sonrasında Konaklama yapacağımız otelimize varıyoruz.
  

RİZE- OF- ÇAYKARA-UZUNGÖL-HALDİZEN YAYLALARI-SÜRMENE 
Otelimizde alınan kahvaltının ardından Of üzerinden Solaklı Çayı boyunca devam edip Çaykara'ya geliyor ve minibüslere binip Uzungöl'e geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Haldizen Vadisinde Demirkapı yaylası (hava durumuna göre Lustra –Karester yaylaları) nı görerek tekrar Uzungöl’e dönüyoruz.Serbest zaman sonrasında Çaykara yolu üzerinde bulunan  Çayın dalından kopartıldıktan sonra soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için Çay Fabrikasına gidiyoruz. Çay fabrikasını gezip çay alış-verişimizi bitirdikten sonra konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz.

  
MAÇKA-SÜMELAMANASTRI-ZİGANA GEÇİDİ-KARACAMAĞARASI-
Kahvaltımızı aldıktan sonra Trabzon'un güneyinde, Karadağ’ın yamacına yapılmış bir manastır olan eteklerinde, ormanlar ile kaplı bir vadinin dibinde, Trabzon'a kadar uzanan Değirmen Deresi'nin kollarından ve halk tarafından kısaca Meryem Ana denilen Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sümela Manastırı’nı geziyoruz. Sütlacıyla ünlü Hamsikoy’ü görerek ulasacağimiz Zigana Geçidinde öğle yemeği molası verdikten sonra Torul’daki sarkıt ve dikitleriyle ünlü oluşumu devam etmekte olan Karaca Mağarasına varıyoruz.Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Kürtün yolu üzerinden Harşit Çayı boyunca ilerliyor ve Tirebolu’da bulunan St. Jean Şövalyeleri tarafından kullanılan  St. Jean Kale’sini görerek  gezimizi tamamlıyoruz.

4. gün istanbula hareket .

İSTANBUL 7. GÜN
MİNİATURK PANAROMA  TURU

Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük  Tur için konakladığınız otelden sizi alıyoruz Türkiye nin ve dünyanın en meşhur yerlerinin minyatürlerini görebileceğiniz ve İstanbul’ un fethini yaşayabileceğiniz  yerlere götürüyoruz.
Miniaturk
 
Panaroma
 
Tur paketimizin içerisinde;
Eyüp Sultan Hz. Kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan camii ziyareti
Miniatük
Piyerloti tepesi
Cevahir Alışveriş Merkezi                                                                                                 
Panaroma 1453 yer almaktadır.

Size ozel hazirladigimiz turun bitiminde sizi tekrar otelinize birakiyoruz.Tur’un bitis saati yaklasik olarak 17:00 ‘de dir.Invite Tourism Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre onlara en iyi ve en lüks tesisleri sunan Invite Tourism, çalıştığı otel sayısı ve hizmet çeşitliliğiyle de müşterilerine harika tatiller ve deneyimler sunmaktadır. Siz de Invite Tourism'in ayrıcalıklı müşterileri arasında yer alabilir ve tatilinizin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz.
Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.
Nar Apt. No:186/5
Osmanbey  - İstanbul
Tel : +90 2122346601
Faks : +90 2122346602
E-Posta : info@invitetourism.com